Nem újdonság, hogy elsősorban mi, nők, mennyi mindenre képesek vagyunk azért, hogy testünket jobban el tudjuk fogadni, hogy a vélt vagy valós súlyfelesleg, azok a bizonyos plusz dudorok itt-ott eltűnjenek. …
Harc a dudorok ellen, avagy az ős-flabélos
Nem éri meg csapodárnak lenni
Az alábbi hír a Szabadság című erdélyi közéleti napilapban jelent meg 1896. február 15-én. Közkinccsé tételéért köszönet a szabadkai Városi Könyvtárnak!
Szubjektív nosztalgia – te is hordtál űrhajós sapit?
A múlthoz való viszonyunk folyamatosan változik; “az idő mindent megszépít”, szokták mondani. Lehet egy tárgy, egy illat, egy érzés, zene, tulajdonképpen bármilyen inger, ami visszarepít bennünket a múltunk egy pontjába …
Akiért séf rajong – avagy egy desszert története
Gondoltátok volna, hogy az egyik leghíresebb desszert egy operaénekesnő nevét viseli? A barackból, vaníliafagylaltból és málnából álló édességet a gasztronómia egyik embelmatikus alakja, Georges Auguste Escoffier (1846-1935) kreálta Nellie Melba …
Nem politizálok
Nem, nem politizálok. Nem áll jól nekem, és nem is vagyok elég mélyen tájékozott. De most látom, hogy kis városom, Keszthely végre néhány nap erejéig a figyelem középpontjába került. Benne …
A malachit és a hajóvonták
Mostanában eszembe jut egy-egy villanás a gyerekkoromból, egészen furcsa dolgok. Az egyik a malachit; volt egy mesekönyvem, amiben sokszor emlegették a malachitet – valaki kapott valakitől, vagy találta -, és …
Tökből is sütöttek kenyeret
Szívesen olvasgatok régi könyveket, többször tallóztam már Zsemley Oszkár: A magyar sütő-, cukrász-, és mézeskalácsos ipar története című kötetéből, amely 1940-ben jelent meg, és sok történetet, legendát is tartalmaz az …
Miben különbözik a nő lelke a férfiétől?
Ezt a témát kutatta a harmincas években egy bizonyos Benedikt nevű német tudós, akinek eredményeit 1935-ben az Uj Idők című irodalmi és társasági lap is összefoglalta. “A férfiúnál túlnyomó a …
Voltaire imádta a tokajit
Francois-Marie Arouet, írói nevén Voltaire, a francia felvilágosodás kori író, költő, filozófus és a tokaji bor kapcsolatának komoly dokumentációja volt, olyannyira, hogy a témáról dr. Ambrózy Ágoston 1934-ben egy kis …
A hizlalt zsúralma
Az 1930-as években az úgynevezett felső tízezer a politikai vezető réteg, a földbirtokos- és a pénzarisztokrácia tagjaiból állt. A régi arisztokrácia továbbra is tekintélyes földbirtokokkal rendelkezett, ami olyan anyagi hátteret …