Ilyen torta csak annak jut eszébe, aki annyira szereti a párját, hogy tudja, párja a Kinder Maxi Kinget szereti még majdnem annyira, mint őt.
Ha nem ő maga süti meg, keres valakit, aki hajlandó rá. De ilyet csak az vállal el, aki szereti a kihívásokat. Mert bár nem tűnik nagy vaszisztdasznak, van néhány buktatója.
Szóval, aki meg elvállalja, annak úgy kell. Főleg, ha 24 másik torta mellett kell megsütnie ezt, amiről tudja, mennyire fontos a fiatalembernek, hogy szíve választottját még boldogabbnak lássa. Tehát nem hibázhat.
Első lépés: elemezzük a nevezett édességet. Két ostyalap csokival bevonva, mogyoróval szórva; közte tejkrém két rétegben, köztük karamell. A dermesztésekkel lehet frankón játszani, éljen.
1 csomag ostyalap (olyan, amilyenből a nápolyi készül)
20 dkg csoki – lehet fele ét, fele tej
2 dl tejszín
2 dkg vaj
10-15 dkg törökmogyoró
A krémhez:
4 dl tej
10 dkg cukor
1,5 dkg zselatin
8 dl habtejszín
1 tk vaníliakivonat
A karamellhez:
12 dkg cukor
2 dl tejszín
1 dkg zselatin
2 dkg vaj
1. Essünk túl a mogyorópirításon. Mozsárban törjük durvára, és száraz serpenyőben addig forrósítsuk, amíg jó mogyoróillat nem kezd lengedezni. Hagyjuk kihűlni.
2. Az ostyalap-csomagban, ha minden igaz, 6 lap található. Ebből kettőt adjunk oda a gyerekeknek, hadd örüljenek, 4 kell nekünk. Két-két lapot egymás mellé fektetünk, majd egy 26 cm átmérőjű tortakarikával kiszúrjuk. Így lesz két 26 centi átmérőjű ostyalapunk.
3. Lekenjük csokival a lapokat: a tejszínt felforrósítjuk, és beletördeljük a 20 dkg csokit. Addig keverjük, amíg egynemű, fényes barna masszát nem kapunk, és akkor még a vajat is belekeverjük. A csokival egyenletesen lekenjük a két ostyalapunkat, majd meg is szórjuk a mogyoróval. Hűtőbe tesszük, hogy frankón megdermedjen.
4. A tejet a cukorral, a zselatinnal és a vaníliával felforraljuk – a zselatinnak fel kell oldódnia teljesen. Hagyjuk ezt is hűlni, de nem hűtjük ki, hiszen akkor tejzselé lesz belőle, és fújhatjuk melegíthetjük újra.
5. Elkészítjük a karamellt. Olvasszuk fel a cukrot egy száraz edényben, borostyánszínűre karamellizáljuk, de ne sötétre, mert akkor nagyon sötét lesz a kész öntet is. Adjuk hozzá lassan, eleinte tényleg szinte cseppenként a tejszínt, folyamatos kevergetés mellett, így elkerülhetjük, hogy darabosra álljon össze a cukor. Amikor már érezzük, hogy ha kicsit többet öntünk, akkor is folyékony marad, nem szilárdul, nos, ekkor öntsük hozzá a maradék tejszínt. Forraljuk kicsit, hogy sűrűsödjön, de nem kell túlzásba vinni. Közben a zselatint oldjuk fel annyi vízben, amennyiben feltétlenül muszáj, és öntsük a karamellhez. Zárjuk el alatta a lángot, és keverjük bele a vajat.
5. Habbá verjük a tejszínt. Nem Hulalát, nem cukrászalapot (gyalázat!!!), hanem állati tejszínt. Ez alól egyetlen esetben tudok felmentést adni, az pedig a speciális diéta, amely kizárja a tejtermék fogyasztását. Pont. Nekem azzal ne jöjjön senki, hogy a növényi “tejszín” viszont olyan szép kemény hab lesz, tessék háromszor hangosan mondani, hogy fúj, fúj, fúj! Ezt követően keverjük a habba a tejet, és keverjük jól el. Hagyjuk állni egy kicsit, de csak kicsit, hogy már ne folyjon, de ne is szilárduljon ám meg!
6. Na most. Most már tartsatok ki, mindjárt kész.
Fogjuk a két 26-os csokis-mogyorós lapunkat. Az egyiket csokis részével LEFELÉ a tortatálra helyezzük, ügyelve, hogy középen, az illesztésnél ne csússzon szét. Rákenjük a tejszínes krém felét, azon eloszlatjuk a karamellt, jöhet a krém másik fele, majd befedjük a tortalappal, csokis résszel felfelé, szintén óvatosan az illesztésnél. Szórjuk meg még mogyoróval oldalt, meg ott, ahol az ostya esetleg szakadozni kezdett, mert ez előfordulhat. Ha ügyesek voltunk, ilyen lesz egy szelet:
Nos, amikor a srác elvitte a tortát, izgultam. Hogy majd ízlik-e szíve hölgyének, mert hát aki rajongásig szeret egy bizonyos desszertet, az nem éri be béna másolattal.
Úgyhogy csüggtem a facebookon szótlanúl, mikor jön már valami visszajelzés, és egyszer csak jött.
“Nagyon-nagyon jó volt ! Párom iszonyat boldog volt tőle :))) Köszönöm szépen”
“Uhhh, megnyugodtam, köszi:)”
“Felülmúlta az elképzelésemet, hogy milyen lehet egy Kinder Maxi King torta.”
“Oké, csak azért ne szokjatok rá!:))”
“Pedig a jóra könnyű! :D”
Hát így történt ez.
Gyertek a fészre is.
Még a boglári Palettában kóstoltam a nyáron…Hát ez valami isteni finom süti! 😀 Megörvendtem mikor megláttam a receptet, tuti reprodukálom még egyszer itthon is!
Szia! 🙂
Ma elkészítettem ezt a tortát “szívem Urának” 🙂 még a hűtőben dermed,de még a mai nap folyamán kiderül,elnyeri-e tetszését 🙂
Köszi a receptet! 🙂
Szétfolyt az egész, pedig szó szerint követtem a receptet (Lidl-ös habtejszínt és dr.Oetker zselatint használtam).
Dr. Oetker milyen zselatint? Zselatin fixet? Mert ha igen, akkor ott a baj.Az nem sima zselatin.
Sima zselatinport.
Kedves Móni! Az express zselatin miért nem jó? A hagyományos zselatint nem tudom sajnos használni, eddig valahogy mindig csomós lett a végeredményem :/
Egy fontos informacio ami kimaradt a receptbol. A tejszin (mindegy hogy allati vagy novenyi) hutest igenyel! Anelkul sosem fogjuk kemeny habba verni a tejszint…. legalabb 3-4 oraval elkeszites elott rakjuk hutobe. A tejes zselatinos keverek miutan belekerul a felvert tejszinbe is huthetjuk ha nem eleg kemeny az elegy. A zselatint pedig jo ha forralas utan hasznaljuk akkor biztosan nem lesz csomos akar porral akar lappal dolgozunk. 😉
Elkészítettem, holnap derül ki, hogy a legfinnyásabb szülinaposnak (8 éves) hogyan ízlik, vagy egyáltalán örül e neki?Egyébként a kedvenc édessége a Maxi King.